Porady i inspiracje

Czym jest funkcjonalność w modzie?

dziecko

Oglądając pokazy mody, czasami trudno jest się domyśleć, co będzie najmodniejsze w nadchodzącym sezonie. Czasami nawet nie możemy sobie wyobrazić, że w prezentowanych kreacjach ludzie mogą chodzić po ulicach, wybrać się na przyjęcie, czy paradować po plaży. Stroje czasami są wręcz kosmiczne i trudno w nich chodzić, nie mówiąc już o jeździe samochodem czy szybszym bieganiu. A przecież ubrania powinny być nie tylko ładne ale i funkcjonalne i nie powinny sprawiać nam kłopotów w codziennym życiu. Dlatego takie pokazy chociaż są oglądane z zaciekawieniem przez ludzi, to jednak kreacje na nich prezentowane, nie zawsze cieszą się powodzeniem w sklepach.

Ludzie wolą bowiem bardziej funkcjonalne ubrania, które pozwolą na używanie ich w różnych sytuacjach, bez względu na to jak one wyglądają. Dlatego mężczyźni lubią np. marynarki jeansowe, gdyż z powodzeniem możemy iść w nich na imprezę do znajomych, na spacer z rodziną, możemy w niej spokojnie jechać samochodem, czy nawet na rowerze. Podobnie sprawa wygląda w przypadku, gdy ktoś lubi marynarki sztruksowe. Pełnią one podobną funkcję jak marynarki jeansowe i podobnie się je nosi. Spokojnie można je używać na dowolną okoliczność i zawsze będziemy się w nich dobrze czuli.

Jednak chyba najlepsze w codziennym użytkowaniu są ubrania, które wykonane są z bawełny lub lnu. Ten pierwszy materiał, jest szczególnie polecany na trochę „grubsze” ubrania, które nosimy w chłodne i zimowe dni, natomiast len, jest najlepszy na lekkie i przewiewne koszuli, T-shirty, czy letnie spodnie. Ubrania bawełniane dobrze utrzymują ciepło, nie są mnące, a kolory utrzymują się na nich wspaniale. Lniane ubrania nie powodują że nasze ciało nadmiernie się poci, można je zresztą szybko przeprać, a później błyskawicznie wyschną. Zresztą z całą pewnością, każdy ma swoje ulubione materiały, w których czuje się najlepiej i których poszukuje, udając się na zakupy. I tylko możemy się zastanawiać, kiedy projektanci bardziej zaczną przywiązywać wagę do użyteczności ubrań, a mniej do atrakcyjnego wyglądu.

Ewolucja sprzedażowa w branży odzieżowej

Gdy kobiety udają się na zakupy do sklepów z ubraniami, mężczyźni zwykle wolą zostać w domu. A wszystko dlatego, że płeć piękna uwielbia przymierzać, oglądać, konsultować zakup z przyjaciółkami, a mężczyzna przychodzi do sklepu, wybiera co mu się najbardziej podoba i wychodzi ze sklepu. Zwykle „męskie zakupy” trwają maksymalnie 30 minut, a te wykonywane przez kobiety rzadko kiedy są krótsze niż 2 godziny. Tym bardziej, że dzisiejsze sklepy są zapełnione po brzegi różnymi rodzajami ubrań, które różnią się ceną, jakością i marką.

Comment here