Porady i inspiracje

Nowy sezon, nowe kroje

Z podniesioną głową, rześkim krokiem odważnie wkracza w każdy nowy sezon. Nie boi się wyzwań. Pełna jest nowych pomysłów. Tworzy nowe, a nierzadko też miesza stare style. Zmienia się co kilka miesięcy na kilka kolejnych, by po kilkunastu, czy kilkudziesięciu znów wrócić w pełnym blasku by zabłysnąć świeżością. Moda.

Kobiety, dbające w większym stopniu o swój wygląd niż mężczyźni, precyzyjnym okiem dobierają ubiór. Podporządkowują ten wybór swojej osobowości. Odzież damska odzwierciedla więc kobiece wnętrze – ciepło, serdeczność, otwartość, niedostępność, skromność czy odwagę. Może uzewnętrznia też aktualny nastrój. Mając dobry humor danego dnia często wybieramy ubrania tętniące kolorami. Dodają uroku i nadają odrobinę spontaniczności. Kolory stateczne – siwe, granatowe, ciemne – zgodnie z powszechnym uznaniem, nadają powagi. Odzież damska, jaką kobieta posiada w szafie, powinna być różnorodna, na każdą okazję – i kolorowa i stateczna. Zachowajmy jednak przy tym własny styl pasujący do nas samych.

Przepis na elegancję

Szykowna mała czarna, którą można dopasować zgodnie z własnym upodobaniem (nawet na styl sportowy). Golf i sweterek z miękkiej dzianiny. Czarne eleganckie spodnie i jeansy. Pończochy. Płaskie buty i buty na obcasie. Asortyment, który znajduje się w szafie każdej kobiety.

Poza kształtem i kolorem równie ważny jest materiał. To, jak się w nim czujemy. A znacznie lepiej będziemy się czuć z dzianinie, która jest elastyczna, dopasuje się do kształtu ciała i jest dobrej jakości. Większość odzieży, jaką posiadamy, produkowana jest z dzianiny: koszulki, T-shirty, sweterki, żakiety, bluzki, spodnie, skarpetki. Z tkaniny natomiast, czyli materiału nieelastycznego, wykonany jest jeans.

 

Comment here