Sekrety pielęgnacji bobasa

Podczas pielęgnacji bobasa należy mocno uważać na dobór akcesoriów, środków do higieny, czas mycia, itp. W artykule młodzi rodzice zapoznają się z najważniejszymi sekretami dotyczącymi tej stosunkowo problematycznej strefy rozwoju małego człowieka.

Poświęć maksymalnie wiele energii, aby zamienić kąpiel dziecka w jego największą przyjemność

Kiedy bobas bardzo mocno wykazuje, że nie chce trafić do kąpieli rodzic powinien elastycznie rozpatrzyć pominięcie tego procesu. Płacz można jednak szybko zminimalizować. Najczęściej jest on bowiem związany ze źle dobraną temperaturą wody, zbyt dużą wanną, w której dziecko stale się przesuwa, brakiem kontroli nad ciałem dziecka, napływem różnych płynów do oczu. Bardzo dobrze w łazience sprawdzają się foteliki do kąpieli, stanowiące jednocześnie ciekawą zabawkę, przenoszącą uwagę dziecka bardziej na rozrywkę niż sam fakt siedzenia w wodzie. Pod ręką warto mieć też bardzo miękki ręcznik, ręczniki papierowe tamujące nagłe zabrudzenia, sól fizjologiczną, maści przeciwko odparzeniom.

W początkowych miesiącach życia wodę do kąpieli przydałoby się przygotować. To wyeliminuje z nich większość bakterii. Z czasem jednak trzeba przechodzić do wody zwykłej, aby potomstwo po prostu zahartować. Uodpornienie dziecka, wywołanie w nim samodzielności uznaje się za najważniejsze cechy. Rodzice mają wykazać wielką cierpliwość podczas pierwszych spotkań z wodą. Niczego nie przyśpieszaj. Daj dziecku przyzwyczaić się do nowego środowiska. Zróżnicowane bodźce zazwyczaj mocno stresują. Napięcie ma docelowo przejść w relaks i wielkie zadowolenie z kąpieli. Najlepiej przygotuj sobie wszystkie niezbędne akcesoria tuż obok fotelika do kąpieli. Sprawnie też kontroluj czas zmiany temperatury wody i ewentualnie miej w pogotowiu dodatek w postaci ciepłej miarki. Warunki cieplne stanowią o największej kontroli zadowolenia.

Obustronne korzyści z wykorzystania prawidłowych zasad higieny

Pielęgnacja bobasa stanowi pewnego rodzaju wyzwanie, bo rodzic chce maksymalnie kontrolować dziecko, sprawdzić jego zadowolenie, a do tego umilić mu czas w wodzie. Przedstawione rady pomogą uzyskać najwyższy komfort zarówno dziecka, jak i rodzica. Utrzymanie powyższych zasad nie będzie zbyt trudne. Wspólny relaks w łazience prowadzi do ciekawych historii i wielkiej ilości śmiechu z dwóch stron.

Przy wyborze odpowiednich akcesoriów dziecięcych z pewnością warto zapoznać się z bogatą ofertą marki OKT kids, która obecnie jest jednym z największych producentów tego typu produktów. Ofertę bezpiecznych i oryginalnych wanienek oraz fotelików do kąpieli dziecka znaleźć można pod adresem witryny: http://www.okt-kids.pl/wanienki.

Related Posts