Usługi

Dieta pudełkowa – jakie są jej zalety?

catering dietetyczny

Dieta pudełkowa to popularny trend ostatnich lat, który zyskuje sobie coraz więcej zwolenników. We współczesnym zabieganym świecie przygotowanie pełnowartościowych posiłków bogatych w witaminy i składniki odżywcze stało się bowiem trudnym i wymagającym zadaniem. Stąd pomysł, by zamawiać już gotowe dania na cały dzień. Czy takie rozwiązanie sprawdza się na co dzień? Jakie są zalety diety pudełkowej?

Wybierz to, co lubisz

Ogromnym plusem diety pudełkowej jest możliwość przystosowania jej do naszych gustów, upodobań czy alergii pokarmowych. Przy wyborze konkretnego pakietu posiłków bierze się pod uwagę również aktywność fizyczną i styl życia, tak żeby produkty zaspokoiły najważniejsze potrzeby żywieniowe każdego klienta. Dieta ketogeniczna, wegetariańska, dla sportowców czy biurowa to tylko niektóre przykłady zbilansowanych posiłków dla konkretnych grup. Dieta pudełkowa posiada ściśle wyliczoną liczbę kalorii, którą klient sam wybiera, dlatego będzie doskonałym rozwiązaniem także dla osób z nadwagą lub otyłością, które chcą zrzucić kilogramy. W ten sposób w pełni kontrolujemy swoje odżywanie i mamy pewność, że spożywamy zdrowe i pełnowartościowe jedzenie. Zaletą diet pudełkowych jest też różnorodność – przepisy są kreatywne, kolorowe i smaczne, pełne warzyw i owoców. Odpowiednio zbilansowane także pod względem ilości węglowodanów, białka i tłuszczów.

Oszczędzaj czas

Zakupy, wybranie konkretnego przepisu i gotowanie zajmują zazwyczaj bardzo dużo czasu. Tym bardziej, jeżeli zwracamy uwagę, by produkty były ekologiczne, zdrowe i najwyższej jakości. Z dietą pudełkową oszczędzamy te długie godziny i zamiast tego możemy wykorzystać je na inne domowe obowiązki lub relaks czy rozwijanie pasji i zainteresowań. Wielu ludzi również nie lubi gotować i traktuje to jako przykrą konieczność. Standardowa dieta pudełkowa składa się z kilku posiłków, w tym śniadania, zupy i zdrowego dania głównego, a także kolacji i deseru. Wszystkie posiłki są przywożone wprost pod drzwi, co jest szczególnie wygodnym i prostym rozwiązaniem. Wiele propozycji diet oraz ciekawe i bogate w dobre składniki menu posiada catering premium The Kitchen, który dostępny jest pod linkiem the-kitchen.pl.   

Dzięki diecie pudełkowej jesz regularnie

Dieta pudełkowa to motywacja do regularnego jedzenia pięciu porcji posiłków codziennie, co uważa się za najbardziej zdrowe dla organizmu człowieka. Często ze względu na pracę, naukę czy inne zobowiązania omijamy posiłki, bo ich przygotowanie wiąże się z wysiłkiem i czasem, którego potrzebujemy na inne aktywności. Dieta pudełkowa zdecydowanie zmotywuje do regularnego odżywiania, ponieważ pudełko można zabrać ze sobą wygodnie do biura, na uczelnię czy do szkoły i zjeść w porze przerwy. Dodatkowo posiłki są smaczne i świeże, co zachęca do posilenia się w zabiegane dni. Dieta pudełkowa wypełnia nasze zapotrzebowanie kaloryczne i jest sycąca, nie mamy więc również pokus, by podjadać niezdrowe przekąski i słodycze między posiłkami i w nocy, co jest częstym problemem wielu osób.

Comment here