Koniec z roztoczami w łóżku

Jak to zrobić, aby dziecko uczulone na kurz, nigdy nie miało go w swoim łóżku. Kurz i roztocza przecież są wszędobylskie. Jednak chemia, które wokół nas jest tak dużo, tym razem proponuje zdrowe rozwiązania. Materace z pianki poliuretanowej lub chociaż w części posiadające wkład z pianki poliuretanowej są przewiewne, suche wewnątrz. Można powiedzieć, że „oddychają”. Nadaje im to właściwości antyalergiczne.

Jak walczyć z roztoczami ?

materace termoelastyczne

Roztocza lubią ciepło i wilgoć, natomiast pianka poliuretanowa zapewnia dzięki porowatej strukturze przewiewność, co nie sprzyja gromadzeniu się kurzu. Antyalergiczne materace kilkuwarstwowe są najczęściej dwustronne.  Z jednej strony znajdują się włókna silikonowe wytworzone  metodą suchego sklejania tzw. termobondingu. Sklejanie to uzyskuje się poprzez termiczne oddziaływanie na włókna,  powstałe w ten sposób wiązania gwarantują dużą trwałość, wytrzymałość i równomierność połączeń. Druga strona zapewnia doskonałą izolację cieplną i puszystość.  Dzięki takim właściwościom materace dwustronne zapewniają higieniczny i zdrowy sen.

Powinno się je odwracać co miesiąc. Pianka poliuretanowa ma różne stopnie twardości, ta wysokoelastyczna, obecnie najdroższa, znakomicie układa się do kształtu ciała, praktycznie go odwzorowując. Zmieniając w nocy położenie, a robimy to zazwyczaj i kilkanaście razy, zmuszamy materac do reagowania. Jego kształt podąża za naszym. Przez to rano człowiek wstaje wypoczęty. Rozluźnione mięśnie miały w nocy bezstresowy wypoczynek. Dzięki elastycznym właściwościom materaca ciało ma idealne podparcie przez całą noc i mięśnie mogą bezstresowo wypoczywać.

Inwestycja w dobry materac to połowa sukcesu

Zdrowy sen jest podstawą sukcesu życiowego. Nie tylko wpływa na naszą kondycję psychiczną i fizyczną, ale działa profilaktycznie. Dobry sen zapobiega rozwojowi wielu chorób krążenia, układu odpornościowego czy regenerację kręgosłupa. Ma też podstawowe znaczenie dla alergików. Jeśli nie męczy nas w nocy katar sienny, ani kaszel, to następnego dnia humor i zdrowie mamy znacznie lepsze. Materac wysokiej klasy to dobra inwestycja w zdrowie.

Related Posts