Nowoczesne etykietowanie – jak wybrać odpowiedni sprzęt?

Etykietowanie jako czynność służąca do umieszczania na produktach etykiet może być prowadzone zarówno ręcznie, jak i również może być zautomatyzowane. Nowoczesne etykieciarki cieszą się obecnie dużym powodzeniem.

Co potrafią nowoczesne etykieciarki?

Sprzęt przeznaczony do etykietowania pozwala na znaczne przyspieszenie prowadzonych prac. Automatyczne urządzenia etykietujące umożliwiają następujące czynności:

  • klejenie etykiet na opakowaniach cylindrycznych
  • klejenie na opakowaniach owalnych lub płaskich
  • klejenie z pozycjonowaniem oraz bez pozycjonowania
  • klejenie jednostronne i dwustronne

Możliwe jest praktycznie dowolne zaprogramowanie urządzenia pod kątem rozmiaru i kształtu opakowania, a także pozycji, dlatego też prace konfekcjonowania przebiegają znacznie sprawniej.

Zakup czy wynajem?

Nowoczesny sprzęt do etykietowania można obecnie zarówno zakupić na własność – wiele firm wybiera w tym przypadku także leasing, jak i można zdecydować się na jego wynajem. W przypadku okazyjnego konfekcjonowania produktów, które nie prowadzone jest stale, to wynajem jest najbardziej opłacalnym posunięciem, natomiast wtedy, gdy firma wymaga realizacji tych czynności stale, wówczas zainwestowanie w niezawodny sprzęt będzie przyszłościowym rozwiązaniem.

Kiedy sprzęt się nie sprawdzi?etykietowanie5

Są także i takie produkty, w przypadku których sprzęt do etykietowania nie będzie mógł poprawić wydajności prac – dotyczy to w szczególności spakowanych już produktów, produktów o nieregularnych kształtach, także delikatnych i wymagających odpowiednich warunków przechowywania. W takich przypadkach prowadzone jest etykietowanie ręczne, którym zajmują się przeszkoleni pracownicy. Wówczas efektywność prac jest wprawdzie obniżona, ale możliwe jest z kolei umieszczenie etykiet na praktycznie każdego rodzaju nawierzchni.

Oferty firm prowadzących sprzedaż i wynajem etykieciarek można znaleźć już teraz na stronach internetowych. Warto zapoznać się z szeroką gamą urządzeń, aby dobrać takie, które będzie optymalnym wsparciem w prowadzeniu czynności konfekcjonowania.

 

Patronat merytoryczny nad artykułem prowadziła firma ARO LOGISTICS:

co packing

Related Posts