Usługi

Taśmy pakowe – założenia wyboru

tasma-z-nadrukiem

Posługiwanie się taśmami pakowymi podczas zarządzania produktami do wysyłki to jedna z najpopularniejszych czynności występująca w sklepach internetowych. Niewielu przedsiębiorców niestety zwraca uwagę na charakterystykę taśm pakowych, na ich wartości marketingowe, a także na długoterminowy potencjał związany z budowaniem pozytywnego wizerunku w oczach klientów. W artykule dowiesz się w jaki sposób dobierać taśmy pakowe, aby udoskonalić obsługę klienta i poprawić jednocześnie bezpieczeństwo wysyłanego asortymentu.

Jak wybrać taśmy pakowe

Jedna z najważniejszych właściwości taśm pakowych (http://www.alpako.pl/tasmy-pakowe.php)to oczywiście system klejenia. W branży spotkasz taśmy akrylowe, solventowe, hot melt. To główne kategorie. Taśmy solventowe wybierają najczęściej właściciele działalności gospodarczych doceniający jakość obsługi klienta. W taśmach solventowych zastosowano bowiem klej z naturalnego kauczuku. Dlaczego warto skupić się na kleju z naturalnego kauczuku? Pasuje bowiem nie tylko na gładkie nawierzchnie, ale przede wszystkim na chropowatości. Taśma pakowa solventowa jest niezwykle trudna w odklejeniu. Wymaga najczęściej wsparcia narzędzi, chociażby zwykłych nożyczek. Ręczne odklejenie dobrze wprowadzonej taśmy jest często niemożliwe. Taka właściwość wyraźnie poprawia bezpieczeństwo transportu, a co za tym idzie zaufanie klientów. Taśma solventowa jest dobra w warunkach polskich, ponieważ wytrzymuje zmienne temperatury, sprawdza się przy opadach deszczu, w nieco gorszych warunkach magazynowych.

Czy teraz dostrzegasz potencjał taśm pakowych?

Zamówienie taśm pakowych od polskiego producenta to dobre rozwiązanie, ponieważ masz większą kontrolę jakości i możliwość dopasowania niezbędnych informacji na produkcie. Krótkie logo, telefon firmowy, podstawowe ostrzeżenia, wiadomości o rabatach. Takie dane wprowadza się najczęściej na taśmach pakowych. Oceń dokładnie, w jakich warunkach pakujesz asortyment i dobierz optymalny rodzaj kleju w taśmie pakowej. Zauważysz wtedy większą kontrolę przy obsłudze klienta.

Comment here