Wynajem i serwis mat wejściowych dla firm

Przed wejściem do budynku użyteczności publicznej, do jakiejś firmy czy też domu, każdy z nas odruchowo wyciera buty. Jest to zupełnie normalny odruch, świadczący o szacunku dla danego miejsca. Nie chcemy go zabrudzić wchodząc z zewnątrz, gdzie mogą panować bardzo różne warunki pogodowe. By jednak móc tak postąpić, konieczne jest oczywiście umieszczenie wycieraczki przed wejściem lub też solidnej maty, pochłaniającej odpowiednią ilość zabrudzeń.

Mata wejściowa – jaka jest jej funkcja?

Profesjonalne wewnętrzne maty wejściowe to zdecydowanie coś więcej, niż tylko miejsce do wytarcia butów. Musi spełniać ona konkretne funkcje, aby faktycznie sprawdzała się w różnych warunkach pogodowych. Maty mają jedno główne zadanie – pochłanianie brudu. Mowa tutaj o różnych zanieczyszczeniach od małych ziaren piasku, kończąc na śniegu oraz błocie. Takie zanieczyszczenia muszą osadzać się na macie. Wówczas będzie spełniać one swoje podstawowe zadanie, brud nie będzie przedostawał się do środka. Włókna poliamidowe w matach wejściowych skutecznie chłoną brud i go zatrzymują, pochłaniając go w zasadzie litrami. Każda mata ma inne możliwości pod tym względem. Im większa jej powierzchnia, tym większa również chłonność.
Maty absorbujące brud mają także wiele innych funkcji oraz zalet. Dzięki nim wyraźnie zmniejsza się ryzyko chociażby poślizgnięcia. Są one niezastąpione przed każdym wejściem, ale można znaleźć dla nich miejsce również w kuchni czy przy automatach z napojami. Wszędzie tam, gdzie zazwyczaj najtrudniej jest utrzymać czystość na odpowiednim poziomie.

Mata wejściowa – kupić czy wynająć?

Dla wielu osób pierwszą myślą jest po prostu zakup takich mat wejściowych. Tymczasem rynek oferuje również inne rozwiązania, takie jak wynajem mat wejściowych
a także serwis mat wejściowych. Czy warto się na taką opcję zdecydować? Jest to bez wątpienia korzystne z finansowego punktu widzenia i bardzo wygodne. Dzierżawa mat wejściowych pozwala nam je przykładowo bezproblemowo zwrócić wtedy, gdy nieoczekiwanie zamkniemy swój biznes i nie będziemy ich już potrzebować. Serwis umożliwia nam natomiast ciągłe utrzymywanie ich w jak najlepszym stanie. Taka mata potrafi pochłonąć nawet 6 litrów błota i 4 kg brudu, który regularnie trzeba z niej wyciągać. Warto zatem mieć umowę z profesjonalną firmą, która zrobi to po prostu za nas.

Systemy mat wejściowych są obecnie obowiązkowym rozwiązaniem jeśli chcemy prowadzić firmę. Mogą one się sprawdzić w różnych warunkach, choć o ich świetnych właściwościach przekonać można się przede wszystkim w dni deszczowe oraz w porze jesienno-zimowej. Takie maty BHP można wynająć w wielu miejscach, ale docelowej oferty najlepiej jest szukać pod adresem: https://stapol.pl/baza-wiedzy/37-wynajem-i-serwis-mat-wejsciowych-dla-firm). Można uzyskać tam wiele szczegółowych informacji na temat tego jak wygląda wynajem mat i jak przebiega pełna współpraca. Obecnie korzystanie z takich wygodnych opcji to pewien standard i warto się nim bez wątpienia bliżej zainteresować.

Related Posts