Audiobooki historyczne – słuchaj najlepszych czytelniczych propozycji

Audiobooki to doskonała alternatywa dla osób, które nie przepadają za tradycyjnymi książkami, nie mają cierpliwości lub czasu na czytanie oraz dla seniorów, dla których mała czcionka jest prawdziwym problemem. Audiobooki to bowiem książki mówione – tekst publikacji jest czytany przez lektora lub aktora, z odpowiednią intonacją i nastrojem. Nagranie udostępniane jest w formie mp3, dlatego można swobodnie słuchać lektury na większości urządzeń elektronicznych, takich jak smartfony, tablety czy laptopy. Takich książek można słuchać podczas sprzątania, podróży czy odpoczynku. Z pewnością będą doskonałym sposobem na ciekawe spędzenie czasu, a także na przyswajanie cennej wiedzy. Wśród wielu gatunków książek, dostępnych jest wiele interesujących audiobooków historycznych. Jakie książki można znaleźć w tej kategorii? Gdzie najlepiej kupić audiobooki historyczne?

Dlaczego warto słuchać audiobooków historycznych?

Kategoria książek historycznych jest niezwykle bogata i różnorodna. Znajdują się tutaj pozycje, nawiązujące do dawnych wieków, jak i publikacje o historii najnowszej. Możemy również wybrać czy jesteśmy zainteresowani bardziej fikcją, osadzoną w przeszłości, np. w powieściach historycznych czy faktami i rzetelnym opracowaniem danych rzeczywistych. Coraz więcej ważnych, wybitnych pozycji historycznych dostępnych jest w formie audiobooków. Dzięki książkom historycznym można przenieść się w przeszłość i  poznać obyczaje, tradycje, mentalność i codzienność ludzi z konkretnych epok w dziejach, a także dowiedzieć się wiele cennych ciekawostek. Książki historyczne wyjaśniają też wiele obecnych zjawisk społecznych i pozwalają lepiej je zrozumieć. Publikacje czytane przez lektorów oraz często popularnych celebrytów i aktorów z pewnością oddają ducha epoki, w której rozgrywa się akcja oraz pozwalają spojrzeć na przeszłą rzeczywistość ze swojej perspektywy.

Wybierz audiobook historyczny dla siebie

Czasem ciężko zdecydować się na konkretny tytuł, ponieważ wydawnictwa właściwie ciągle oferują nowości. Jeżeli nie interesuje nas żadna konkretna tematyka, możemy na początek wybrać krótszy audiobook, tak żeby poznać tę formę czytania i przyzwyczaić się do niej. Ciekawe audiobooki historyczne takie jak  „Mitologia słowiańska „, „Piastowie od Mieszka do Kazimierza. Miłość i władza „, czy „Chwile przełomu. 25 wydarzeń, które zmieniły dzieje Polski ” dostępne są w internetowej księgarni z audiobookami virtualo.pl. Sklep oferuje setki tytułów, czytanych przez najlepsze głosy, które zapewnią nam wartościowe spędzenie wolnego czasu i z pewnością zaciekawią historią.

Przy wyborze audiobooka powinniśmy również brać pod uwagę kwestie bardziej techniczne. Czy wolimy słuchać damskiego czy męskiego głosu? Przekonuje nas bardziej spokojne i jednostajne czytanie czy emocjonalne i dynamiczne? W każdym audiobooku możemy także dopasować szybkość czytania wedle gustu, tak żeby móc dobrze skupić się na przyswajanych treściach. Wszystko to zapewni nam wspaniałe spotkanie z interesującą literaturą.

Related Posts