Zakupy

Biżuteria dla zakochanych

Biżuteria dla wszystkich, którzy kochają, to przede wszystkim biżuteria z motywem serca. Przybywa jej w salonach jubilerskich zwłaszcza w połowie lutego, w okolicy Walentynek. Można podarować ukochanej osobie zawieszki z serca, kolczyki o kształcie serca, pierścionki z sercem i tym podobne.

Biżuteria dla zakochanych to jednak także biżuteria, której wręczenie oznacza wielki w życiu krok. Taką biżuterią są między innymi pierścionki zaręczynowe i obrączki ślubne. Te pierwsze wykonane ze szlachetnych metali posiadają oczko, najczęściej diamentowe, ale bywa że i szafirowe, akwamarynowe i tym podobnie. To pierścionki zaręczynowe były przyczynkiem do powstania obrączek ślubnych. Obrączki, mimo że nosi się je już od starożytności, dopiero w średniowieczu zyskały aprobatę kościoła. Obrączki ślubne wymieniają między sobą zakochani podczas ceremonii zaślubin. Nosi się je na całym świecie. W Polsce i krajach wschodnich takich jak Indie czy w krajach, gdzie dominuje prawosławie, nosi się je na serdecznym palcu prawej dłoni. W krajach zachodnich typu Francja, Włochy, USA obrączki zakłada się na lewą dłoń. W Polsce na lewej dłoni obrączki noszą wdowcy i wdowy. Noszenie obrączki ma zapewnić trwałość i wierność w związku małżeńskim. Nosi się ją aż do końca. Jubilerzy oferują zmiany rozmiarów obrączek, wiadomo przecież, że z wiekiem może przydać się możliwość ich pomniejszenia lub zmniejszenia. Wybierając jubilera, warto zapytać, czy tego typu usługi przewiduje gratis czy nie.

Z obrączkami ślubnymi związanych jest trochę przesądów. Pecha przynosi opuszczenie ich podczas ceremonii ślubnej, nie powinno się także przymierzać cudzych obrączek. Utrata obrączki oznacza utratę partnera. Podobno obrączki gładkie to spokojne życie, natomiast wykonane z trzech różnych kruszców, na przykład złota żółtego, białego i różowego oznaczają wielkie szczęście. Obrączki ślubne to symbol trwałej i wiernej miłości, bez którego współcześnie nikt nie wyobraża sobie ślubu.

Comment here