Buty dziecięce na zimę – jak dobierać je rozważnie

Nie musi spadać śnieg, aby na dworze było zimno. Nasze dzieci powinny mieć w takich momentach dostatecznie dobre buty dziecięce, abyśmy mieli gwarancję, że nie dojdzie do wyziębienia stopy. Kończyny zawsze są najbardziej narażone na działanie niskich temperatur, dlatego powinniśmy dobrać odpowiednie buty dla naszego dziecka.

Z jakich materiałów powinny być buty dziecięce?

Największym błędem, jaki mogą popełnić rodzice, to zakup obuwia dziecięcego wykonanego ze sztucznych materiałów. Może się wydawać, że przecież sztuczna skóra jest w dotyku równa tej prawdziwej, lecz tak nie jest. Niestety, ale podstawowym problemem ze wszelakimi sztucznymi materiałami jest po prostu fakt, że nie przepuszczają one powietrza.

Jeśli nie chcemy, aby naszemu dziecku stopa się zagotowała, powinniśmy zawsze dobierać buty dziecięce wykonane z materiałów naturalnych tylko i wyłącznie. Skóra prawdziwa, bawełna to podstawa każdego porządnego obuwia. Jeśli ma posiadać coś sztucznego, niech będzie to wkład izolujący albo elementy obuwia. Lecz nie najważniejsza część, jaką jest powłoka bucika.

Czy stosować wkładki ortopedyczne w obuwiu dziecięcym?

Jest jeszcze jeden problem, nad jakim zastanawiają się młodzi rodzice. Mianowicie głowią się, czy buty dziecięce powinny posiadać odpowiednie wkładki ortopedyczne. Za ich stosowaniem przemawia poprawa kondycji stopy, lecz czy powinniśmy je wkładać, jeśli stopa naszego dziecka nie posiada żadnych wad postawy?

Odpowiedź jest niejednoznaczna, lecz doświadczenie sugeruje, że można stosować uniwersalne wkładki do butów dziecięcych. Dzięki temu nasze dzieci nie będą miały problemów w późniejszych latach z płaskostopiem. My sami zresztą także powinniśmy stosować tego rodzaju obuwie, jako że poprawi to nasz komfort chodzenia w butach.

Gdzie szukać butów dziecięcych i jak dobierać najlepsze?

Internet jest dobrym miejscem, aby zdobyć podstawową wiedzę o oferowanych przez producentów butach dla dzieci. Aby jednak nie kupować kota w worku, dobrze jest poczytać nieco więcej informacji o stopie dziecięcej na oficjalnych stronach ministerstwa zdrowia oraz w sprawdzonych portalach medycznych.

Related Posts