Jak leczyć płaskostopie u dzieci

Każdy rodzic chciałby, aby jego pociecha była w pełni sił i zdrowia, lecz przecież nie jest w stanie zapanować nad wszystkim. Życie jest nieprzewidywalne, dlatego należy działać zawczasu zanim dojdzie do poważnych schorzeń. Jednym z takich przykładów jest płaskostopie u dzieci.

W jaki sposób dochodzi do powstawania płaskostopia u człowieka? Składa się na to wiele czynników, między innymi sposób naszego stawiania stopy, dieta oraz przede wszystkim obuwie, w jakim chodzimy.

Jak obuwie wpływa na płaskostopie u dzieci?

Nie ma co się zastanawiać, że noszenie odpowiedniego obuwia ma znaczący wpływ na stan budowy naszych stóp. Dlatego zawsze należy zastanowić się, czy obuwie dziecięce, jakie nosi nasz syn lub córka, posiada odpowiednie wyprofilowanie. W przeciwnym razie płaskostopie u dzieci zagraża mu.

Jeśli kupujemy but, musimy sprawdzić, czy posiada on wewnętrzną wkładkę odpowiedzialną za prawidłowe ustawienie stopy. Jakość jej wykonania jest kluczową sprawą, ponieważ od niej zależy, czy wady stopy naszego dziecka nie będą się powiększały.

Co jednak zrobić, jeśli nasze dziecko posiada mocno rozwinięte płaskostopie? W takich przypadkach przecież kupowanie po prostu dobrego obuwia nie ma sensu, ponieważ płaskostopie u dzieci leczy się w nieco inny sposób.

Rodzaje wkładek do butów dla dzieci

Potrzebne jest mu obuwie dziecięce, które będzie w stanie naprawdę skorygować wady stopy. Częstokrotnie kupuje się je w specjalistycznych sklepach prowadzonych przez lekarzy lub innych specjalistów od ortopedii. Oferowane przez nich towary posiadają odpowiednio dobrane do potrzeb dziecka wkładki do butów, dzięki czemu mamy gwarancję, że choroba będzie leczona, a nie jedynie głaskana nieodpowiednimi materiałami.

Wkładki wpływające leczniczo na płaskostopie u dzieci dzielą się na dwie kategorie

  • Wkłady pełne
  • Wkłady fragmentaryczne, tzw. kliny

Pierwszy typ jest zespolonym materiałem, który zawiera odpowiedni profil pozwalający na dobre użożenie się całej stopy. Stosuje się go, aby przeciwdziałać powstawaniu płaskostopia.

Drugi rodzaj wkładki do butów jest najczęściej o wiele ostrzej wykonanym przedmiotem, którego zadaniem jest skuteczne leczenie płaskostopia, czy u dzieci, czy dorosłych.

Related Posts