Własnoręcznie wyciśnięte soki najlepszym źródłem witamin

Źródła witamin

Spożywanie odpowiedniej ilości witamin bardzo dobrze wpływa na prace naszego organizmu. Niestety, niewiele osób robi cokolwiek, w celu dostarczenia ich do naszego ciała. Od dawna wiadomo, że lepiej jest zapobiegać niż leczyć, dlatego właśnie odpowiednia dieta może znacząco wpłynąć na zdrowie i kondycję. Najlepszym źródłem witamin i składników odżywczych są owoce i warzywa, które są bardzo dobrze dostępne w wielu sklepach. Jako ludzie leniwi nie staramy się dbać o zdrowie kiedy wszystko jest dobrze i martwimy się dopiero wtedy, kiedy zaczynają się problemy. Zjadanie właściwej ilości warzyw i owoców każdego dnia bardzo dobrze wpłynie na zdrowie, lecz nie decydujemy się na to, ponieważ nie mamy ochoty na codzienne zjadanie tych produktów. Dodatkowo dla wielu osób warzywa nie są smaczne, więc raczej unikają ich w swojej diecie.

Zdrowe soki

Jeżeli nie chcemy codziennie zjadać owoców i warzyw, to znakomitym rozwiązaniem jest wyciskanie z nich soków. Jest to nawet lepsze od zjadania ich w całości. Wyciskarki do soku dostępne są w wielu sklepach, więc każdy ma do nich dostęp. Ogromny wybór modeli pozwoli każdemu klientowi wybrać ten, który będzie dla niego odpowiedni. Soki wyciskane w domu są bardzo zdrowe, ponieważ dostarczają do organizmu nawet kilka razy więcej witamin i składników odżywczych, niż w przypadku całych owoców. Także proces trawienia jest o wiele krótszy. Soki są także bardzo pyszne, więc wiele osób bardzo chętnie rozpocznie każdy dzień, od wypicia szklanki soku. Warto rozważyć taką propozycję, ponieważ po krótkim czasie zauważymy różnicę w zdrowiu i samopoczuciu.

Czyż owoce nie wyglądają pięknie:

śniadanie z sokiem
Pyszne śniadanie oczywiście z sokiem

 

cytryny
Świeże cytryny

Soki z sklepowej półki

W każdym sklepie spożywczym można zakupić sok, na którym producent stara się przekonać klientów, że kupując ten produkt dostarczymy organizmowi wiele ważnych składników odżywczych. W rzeczywistości jest tak, że soki te są pasteryzowane, więc podgrzewa się je do wysokiej temperatury, która umożliwia przechowywanie ich przez długi czas, jednocześnie niszcząc witaminy i składniki odżywcze. Wyciśnięty sok w domu jest o wiele lepszym i zdrowszym rozwiązaniem od kupowania soków w kartonach, warto więc zainwestować w wyciskarki do soków owocowych z Eujuicers.

Related Posts