Zakupy

Wybór odpowiedniego jubilera przed zaręczynami

Tradycyjne zaręczyny nie są specjalnie trudne do zorganizowania. Najczęściej mówimy o nich, gdy odbywają się w restauracji z bukietem róż. Oczywiście najważniejszy jest wówczas pierścionek zaręczynowy, który powinien być dobrany do gustu przyszłej narzeczonej.

W większości przypadków, pierścionek zaręczynowy jest złoty i ma brylant. Ten kamień musi być oczywiście widoczny, to nie może być maleńki kamyczek. Jednak coraz więcej osób pyta o niebanalne modele pierścionków. Zdarza się, że panowie pytają o pierścionki wykonane z platyny lub białego złota. Srebro jest raczej rzadko wybierane na pierścionek zaręczynowy. Oczywiście każdy jubiler w Warszawie ma takie w ofercie, ale one raczej nie cieszą się dużą popularnością. Srebrne pierścionki są zazwyczaj kupowane z innych okazji, takich jak urodziny czy ukończenie studiów. Wiele osób stara się dobrze zapoznać z wymaganiami partnerki. Dzięki temu szybko znajdą najlepszy pierścionek zaręczynowy.

Podczas rozpoznania ważne są pytania o rozmiar palca, ulubiony metal szlachetny oraz o kamienie. W przypadku kamieni, trzeba wybadać, które są bardziej preferowane i w jakiej ilości. Zdarza się bowiem, że kobieta chce płaski pierścionek w kształcie obrączki. Natomiast kamienie maja być usytuowane w środku. Najczęściej taki wybór jest podyktowany wygodą. Wystający kamień może ulec szybkiemu oderwaniu i niezbędna będzie usługa naprawy biżuterii, która może naruszyć oryginalny ruch. Wówczas naprawa może się okazać nieskuteczna.

Natomiast w przypadku płaskich pierścionków, kamieni jest kilka, ale wszystkie schowane w środku pierścionka. Coraz więcej kobiet prosi właśnie o taki pierścionek. Tym bardziej, jeżeli w planach są dzieci. W tym przypadku pierścionek z wystającym oczkiem może wylądować w szkatułce żeby przy jego pomocy nie zrobić krzywdy dziecku. Z tego powodu, zawsze trzeba wybadać preferencje i oczekiwania wybranki. Dzięki temu tradycyjne zaręczyny z pewnością zakończą się pozytywną odpowiedzią i rozpoczęciem przygotować do ślubu i przyjęcia weselnego.

Comment here