Zakupy

Zalety sokowirówek

Największą zaletą wszelkich sokowirówek, zarówno lepszej i gorszej jakości jest to, że samodzielnie możemy w domu przyrządzić, w bardzo szybki sposób sok, który jest samym zdrowiem dla naszego organizmu, ponieważ dostarcza jemu wszelkiego rodzaju witamin i minerałów potrzebnych nam do prawidłowego funkcjonowania na co dzień. Soki możemy przygotowywać zarówno z owoców, jak również warzyw. W zależności od preferencji. Możemy również mieszając ze sobą produkty, tworząc unikalne kompozycje smakowe. Zarówno osoby dorosłe, jak również dzieci powinny otrzymywać dzienną porcję takich witamin, z świeżo wyciśniętych warzyw i owoców, które dostarczają energii, wpływają na cerę, skórę, paznokcie i włosy.

Jakie owoce i warzywa nie nadają się do sokowirówek

sok-z-parasolkaKażdemu wydaje się, że bez względu na rodzaj warzywa i owocu możemy je wszystkie potraktować sokowirówką. Nic bardziej mylnego. Jest to bowiem uzależnione od tego, z jakiej sokowirówki korzystamy, jakiego typu jest urządzenie, i czy jest w ogóle w stanie wycisnąć sok ze wszystkiego. Najczęściej producenci zastrzegają sobie, że owoce typowo pestkowe tj. porzeczka, wiśnia, czereśnia, czy agrest nie nadają się do sokowirówki. Więcej będą zapychały pestkami sito, niż wyciśniemy z nich soku.
Tak samo, jeśli chodzi o bardzo twarde warzywa tj. buraki, marchew, również nie wszystkie sokowirówki, szczególnie te o niższej mocy np. 150-200 W, nie będą w stanie poradzić sobie z takim produktem. Lepszej jakości sokowirówki, mające 500-700 W już szybciej. Bardzo ważnym elementem w sokowirówkach, w ich konstrukcji będzie sito przez które będzie przedostawał się sok. Powinno mieć regulację grubości oczek, jak również powinno być wyprodukowane jedynie ze stali nierdzewnej.

Do czego jeszcze nie wykorzystamy sokowirówki?

Nie uda się nam również wycisnąć soku z sałaty, tudzież z liści ziół. Sokowirówka jest w takiej sytuacji zbyt mało wydajna. Lepszym rozwiązaniem w takich przypadkach będzie wyciskarka, która za pomocą swoich ślimaków włączonych w konstrukcję sprzętu jest w stanie podołać zadaniu.

Luksusowe sokowirówki znajdują się na Eujuicers.pl

Comment here