Co można znaleźć w ofercie profesjonalnej fabryki opakowań?

Na decyzje zakupowe konsumenta wpływa nie tylko jakość i użyteczność produktu, ale również sposób jego zapakowania. Według specjalistów z zakresu marketingu większość osób kupuje oczami. Oznacza to, że wybór firmy zajmującej się projektowaniem i tworzeniem opakowań może mieć decydujący wpływ na poziom sprzedaży.

Opakowania kartonowe i ich produkcja

Najbardziej powszechnym materiałem wykorzystywanym do produkcji opakowań jest karton. Jest to wyrób papierniczy o odpowiedniej gramaturze, który jest tani, ekologiczny i łatwy w obróbce. Nowoczesna fabryka opakowań ma w swej ofercie gotowe wykrojniki, z których wytwarzane są kartonowe pudełka, jednak na życzenie klienta możliwe jest zaprojektowanie od podstaw całkowicie nowego wyrobu, wyróżniającego się oryginalną formą i kształtem. W przypadku potrzeby stworzenia nowego wykrojnika zleceniodawca ponosi koszty jego wytworzenia. Nowoczesne opakowania muszą wyróżniać się na tle konkurencji, prezentować się efektownie i estetycznie. Karton to materiał, który może być poddawany różnym procesom zdobienia, nadającym mu atrakcyjnego wyglądu. Do najczęściej stosowanych technik należy druk na srebrnej lub złotej metalizie, hot stampling i tłoczenie, lakierowanie oraz foliowanie. Rodzaj stosowanych zdobień uzależniony jest przede wszystkim od jakości posiadanego parku maszynowego.

Nowoczesne opakowania na kosmetyki

Wymienione wyżej techniki zdobienia świetnie sprawdzają się np. przy tworzeniu opakowań dla kosmetyków. Odpowiednio dobrane techniki sprawiają, że stworzony produkt skutecznie przykuwa uwagę potencjalnych nabywców i podnosi wartość kosmetyku. Profesjonalna fabryka opakowań powinna oferować możliwość tworzenia wyjątkowych wykrojników o kształcie dostosowanym do konkretnego kosmetyku. Opakowanie stworzone na bazie takiego wykrojnika musi być funkcjonalne, bezpieczne i odpowiednio ozdobione. Zdobienia wykonywane są m.in. poprzez wykonywanie nadruków w technologii H-UV, która sprawia, że napisy ulegają utwardzeniu niemal natychmiast po naniesieniu. Przy tworzeniu opakowań do kosmetyków powszechnie stosuje się także druk na metalizie. Technika ta polega na pokryciu pudełka specjalnie przygotowaną folią przypominającą lustro. Jej błyszcząca powierzchnia sprawia, że wykonane nadruki wyglądają efektownie, a kosmetyki sprawiają wrażenie bardziej ekskluzywnych, niż są w rzeczywistości. Druk na metalizie w ostatnim czasie cieszy się dużą popularnością, dlatego każda firma zajmująca się produkcją opakowań dla branży kosmetycznej powinna wykorzystywać tę technikę.

Related Posts