Nawilżacze i oczyszczacze powietrza w służbie zdrowiu domowników

Nawilżacz powietrza i oczyszczacz powietrza mają szczególne zadanie: sprawić, aby powietrze w naszym domu lub mieszkaniu było w czystym i idealnym stanie. Jest to niezwykle ważne, jeśli chcemy aby nasze zdrowie nie szwankowało oraz jeśli jesteśmy alergikami.
Nawilżacze powietrza spełnią swoją rolę szczególnie zimą, gdy przez ogrzewanie powietrze staje się suche, a to pierwszy krok do infekcji. Suche powietrze jest także przyczyną rozsychania się drewnianych podłóg i mebli. Jak widzimy, warto zainwestować w ten produkt i wszystkiemu zaradzić. Sprawdzając ofertę na rynku, wybierzmy odpowiedni do naszych pomieszczeń nawilżacz powietrza. Pamiętajmy, że ma on za zadanie nawilżać nasze powietrze, którego wilgotność w okresie zimowym spada o 20-30%.
Mamy spory wybór, istnieje bowiem kilka rodzajów nawilżaczy: tradycyjne – zazwyczaj ceramiczne w formie zbliżonej do wazonu, do których wlewa się bezpośrednio wodę i wiesza na grzejniku; parowe – posiadają zbiornik na wodę, który jest podgrzewany, wytwarzana jest niewidoczna mgiełka, podnosząca nieznacznie temperaturę w pomieszczeniu; ewaporacyjne – po wlaniu wody, wytwarzają chłodną i niewidoczną mgiełkę; ultradźwiękowe – fale dźwiękowe rozbijają cząsteczki wody i tworzą mgiełkę, która jest widoczna i może być ciepła lub chłodna, są bardzo ciche.


Nawilżacze powietrza wyposażone są w filtry (Hepa, węglowy, ceramiczny, dyszowy) oraz funkcje dodatkowe takie jak: inhalacja, aromaterapia, osuszanie, oczyszczanie, jonizacja.
Powstaje jeszcze pytanie: jakie nawilżacze powietrza będą odpowiednie do naszych pomieszczeń? Przed zakupem musimy wziąć pod uwagę takie aspekty jak: wymiary pomieszczeń, które chcemy nawilżyć, na jaką porę roku ma być dostosowany nawilżacz oraz czy w grę wchodzi pokój dziecięcy.
Oczyszczacze powietrza mają za zadanie usunąć z naszego otoczenia bakterie, pyłki, zarodniki grzybów pleśniowych czy też nieprzyjemne zapachy. Każdy oczyszczacz powietrza wyposażony jest w filtr oraz może pełnić także rolę nawilżacza – te wymagania spełniają oczywiście oczyszczacze Venta, więcej informacji o nich pod tym adresem. Na jego zakup powinniśmy się zdecydować jeśli jesteśmy alergikami bądź w domu są dzieci.
Wybór tego, jakie urządzenie kupimy należy do nas. Z pewnością znajdziemy model, który spełni nasze oczekiwania i będziemy mogli cieszyć się wysoką jakością powietrza w naszych wnętrzach.

Related Posts